Rankings


By region
# Name Result Citizen of Competition
1 Carter Kucala 1.02 United States Minnesota Cube Days 2020
2 Christopher Chi 1.44 United States Constitution State Winter 2020
3 Lucas O'Connell 1.50 New Zealand New Zealand Nationals 2020
4 Martin Vædele Egdal 1.55 Denmark Hvidovre Sommerhygge 2020
5 Mikhail Glazov (Михаил Глазов) 1.57 Russia Izhevsk Winter Cube 2020
6 Maxence Baudry 1.58 France Chelles Open 2020
7 Urho Kinnunen 1.59 Finland Helsinki Open 2020
8 Cian-Jyun Yang (楊謙君) 1.60 Taiwan Taiwan Championship 2020
8 Yanchen Zhu (朱彦臣) 1.60 China Washington Championship 2020
10 Jakob Gunnarsson 1.63 Sweden Popular 'n Blind Flen 2020
11 Federico Da Fonseca 1.66 Argentina Hernando Summer 2020
12 Mattheo de Wit 1.68 Netherlands Star Cubing Nijmegen 2020
13 Łukasz Burliga 1.73 Poland PST Biłgoraj 2020
14 Conor Sullivan 1.76 Australia Melbourne Summer 2020
15 Elias Malomgré 1.77 Belgium Star Cubing Nijmegen 2020
15 Stanley Chapel 1.77 United States Michigan Cubing Club Alpha 2020
17 Brayden Wroten 1.78 United States Colorado Springs Winter 2020
18 Dwyane Ramos 1.79 New Zealand Welcome Back Wellington 2020
19 Lorenzo Layug 1.80 Philippines Cube Ala-Eh V 2020
20 Anthony Lafourcade 1.86 France Chelles Open 2020
20 Tyler Robinson 1.86 United States North Star Cubing Challenge 2020
22 Manuel Prieto de Antón 1.87 Spain Iruña Open 2020
23 Brad Hoffman 1.88 United States Skewbadelphia Winter 2020
24 Eduardo Munive 1.89 Peru A Romper Tu PB Lima 2020
25 Midas Kiebert 1.93 Netherlands Star Cubing Nijmegen 2020
26 William Klauer 1.94 United States Skewbadelphia Winter 2020
27 Daniel Vædele Egdal 1.96 Denmark Basel Open 2020
28 Simon Kellum 1.97 United States North Star Cubing Challenge 2020
29 Kirby Jay Caragan 1.98 Philippines General Santos City Open 2020
30 Jose Ortiz Jr. 1.99 United States Trinity Valley Spring 2020
30 Marcus Moberg 1.99 Sweden Södertälje New Year 2020
32 Jack Pfeifer 2.01 United States Michigan Cubing Club Alpha 2020
33 Peixuan Shi (时培轩) 2.02 China Ordos Winter 2020
34 Niko Ronkainen 2.03 Finland Cubing Egypt Winter 2020
35 Alexey Tsvetkov 2.05 Russia Budapest Open 2020
35 Michał Krasowski 2.05 Poland LLS II 2020
37 Keener Zamudio Jambo 2.09 Peru A Romper Tu PB Lima 2020
38 Tyler Kochy 2.10 United States Constitution State Winter 2020
39 Cale Schoon 2.11 United States North Star Cubing Challenge 2020
39 Cory Yurkovic 2.11 United States Skewbadelphia Winter 2020
39 Dylan Johnston 2.11 Australia Enjoyable Sydney Gathering 2020
39 Tyler Johnson 2.11 United States North Star Cubing Challenge 2020
43 Harry Savage 2.14 United Kingdom Fontwell Open 2020
43 Mykhailo Lagoida (Михайло Лагойда) 2.14 Ukraine PST LLS Lublin 2020
45 Milo Black 2.16 United States PDX Cubing for Causes 2020
45 Mitchell Lane 2.16 United States Colorado Springs Winter 2020
45 Zijian Cai (蔡子健) 2.16 China Jieyang Winter 2020
48 Walter Felix 2.17 Peru A Romper Tu PB Lima 2020
48 Zaky Kurnia Falah 2.17 Indonesia Jakarta Mini Open 2020
50 Eli Kirk 2.18 United States Washington Championship 2020
50 Sören Jaan Handschuch 2.18 Germany Berlin Winter Cubing 2020
52 Fabian Andrey Montenegro Barrero 2.20 Colombia Regreso a Clases Bogotá 2020
52 Michał Rzewuski 2.20 Poland LLS III v2 2020
54 Lauri Korhonen 2.22 Finland Helsinki Open 2020
55 Emilio Alberto Rodríguez Jiménez 2.23 Mexico Telpochcalli Tlaxcala 2020
55 Isaac Latta 2.23 New Zealand Welcome Back Wellington 2020
55 Vadzim Smirnou 2.23 Belarus Black Pawn in Brest 2020
58 Nicolas Køster Christensen 2.24 Denmark Lonely Denmark 2020
59 Rick Hamburger 2.25 Netherlands Veenendaal Open 2020
60 George Scholey 2.26 United Kingdom Manchester Open 2020
60 Mok Man Kit (莫文傑) 2.26 Hong Kong Jieyang Winter 2020
60 Seath Margatinez 2.26 Philippines General Santos City Open 2020
60 Wojciech Barciaga 2.26 Poland Silesian Spring Świdnica 2020
64 Brian Johnson 2.27 United States Cubing Peoria 2020
64 Max Siauw 2.27 United States Washington Championship 2020
66 Andy Gong 2.28 Australia Melbourne Summer 2020
66 Bryan Eng 2.28 Australia Enjoyable Sydney Gathering 2020
66 Corey Sakowski 2.28 United States Skewbadelphia Winter 2020
66 Danila Dubovik 2.28 Belarus Black Pawn in Brest 2020
70 Andrés Hisashi Suzuki 2.30 Peru A Romper Tu PB Lima 2020
71 Jonatan Kłosko 2.32 Poland GLS Gdynia 2020
72 Cezary Mach 2.35 Poland GLS Gdynia 2020
73 Carlos Méndez García-Barroso 2.36 Spain Getafe Continúa 2020
73 Parker Trager 2.36 United States Skewbadelphia Winter 2020
73 Zayn Khanani 2.36 United States Skewbadelphia Winter 2020
76 Derek White 2.37 United States Constitution State Winter 2020
77 Kacper Grzelakowski 2.39 Poland GLS Gdynia 2020
77 Pedro Giuseppe Garcia Milla 2.39 Peru A Romper Tu PB Lima 2020
77 Simon Jansson 2.39 Sweden Popular 'n Blind Flen 2020
80 Jan Zych 2.40 Poland PST Biłgoraj 2020
80 Jonathan Charlesworth 2.40 Australia Northside Cube Days 2020
82 Lev Golub (Лев Голуб) 2.42 Ukraine CCC Qualification SPB 2020
82 Mateusz Szulik 2.42 Poland PST Biłgoraj 2020
82 Nicolas Gertner 2.42 France Chelles Open 2020
85 Daniel Wallin 2.43 Sweden Welcome Back Jönköping 2020
85 Vojtěch Kundera 2.43 Czech Republic Budapest Open 2020
87 Ronald Fernando Remuzgo Salazar 2.44 Peru A Romper Tu PB Lima 2020
88 Yepeng Sun (孙叶芃) 2.45 China Jieyang Winter 2020
89 Arseniy Dyachenko 2.46 Russia Izhevsk Winter Cube 2020
89 Dániel Székely 2.46 Hungary Budapest Open 2020
89 Elvin Thorsen 2.46 Sweden Popular 'n Blind Flen 2020
89 Joey Stahl 2.46 United States Skewbadelphia Winter 2020
89 Lee Stanton-Barnett 2.46 New Zealand New Zealand Nationals 2020
94 Ákos Dél 2.47 Hungary Budapest Open 2020
95 Michael Zúñiga Meléndez 2.48 Costa Rica Score Cube Day 2020
96 AJ Kamal 2.51 United States Skewbadelphia Winter 2020
96 Noah Pihlstrand 2.51 Sweden Popular 'n Blind Flen 2020
96 Riley Norrid 2.51 United States Houston Winter 2020
99 Rasmus Stub Detlefsen 2.52 Denmark Danish Championship 2020
100 Aedan Bryant 2.53 United States MIT Winter 2020
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.